تبلیغات
طلایه دار تبری - شیعه شدن تاجر بزرگ یهودی در محضر حضرت آیت الله العظمی شیرازی

یکی از بازرگانان بزرگ یهودی از شهر رشت و چند تن از فضلای حوزه ی علمیه در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند.

در این دیدار بازرگان یهودی در محضر معظم له مسلمان شدن خود را اعلام کرد و مذهب اهل بیت علیهم السلام، مذهب حقه تشیع را برگزید.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی، ضمن استقبال از میهمانان فرمودند: از امام رضا علیه السلام نقل شده که می فرمایند: «فإنّ الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتّبعونا؛ اگر مردم از زیبایی سخن ما آگاه شوند قطعاً از ما پیروی خواهند کرد».

معظم له سپس خطاب به تاجر تازه مسلمان فرمودند: ممکن است فردی گوهری گرانبها به دست آورد، اما از ارزش آن بی اطلاع باشد، لذا باید به دنبال شناسایی ارزش آن باشد و بداند که گوهری گرانسنگ به دست آورده است و از این رو سعی در محافظت از آن خواهد کرد. حال که شما می خواهید مسلمان شوید و مذهب تشیع را برگزینید باید بدانید تشیع ـ که اسلام حقیقی است ـ گوهری فوق العاده گرانبهاست.

ایشان افزودند: امروز، جهان شاهد دو اسلام است: اسلامی که بر سر زبان هاست و محتوا ندارد و اسلام حقیقی، یعنی اسلام قرآن کریم و اسلام اهل بیت علیهم السلام است.


سپس گوشه ای از تاریخ رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله و سیره و قوانین حکومتی ایشان را بیان کردند و این قوانین را عامل مسلمان شدن بسیاری از یهودیان دانسته و فرمودند: باید در این زمینه بسیار مطالعه داشته باشید و یافته های خود را به سایر یهودی ها منتقل کنید تا با اسلام صحیح و حقیقی آشنا شده به آن روی آورند و شیعه شوند.

پس از سخنان مرجع عالیقدر بازرگان یهودی با بر زبان آوردن شهادتین و اقرار و اعتراف به امامت امیرالمؤمنین علی علیه السلام و فرزندان طاهرینش، با ذکر صلوات اظهار داشت: به منظور تبرک به نام حضرت سیدالشهدا علیه السلام نام خود را از فریدون به «حسین» برمی گردانم.

وی افزود: دو فرزند دارم که در کانادا زندگی می کنند و گفته اند که پس از مسلمان شدنم آنان نیز مسلمان شیعی مذهب خواهند شد.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی خطاب به وی فرمودند: این توفیق بزرگ را به شما تبریک می گویم؛ توفیقی که سعادت دنیا و آخرت شما را به همراه دارد.

آن گاه یکی از میهمانان به مرجع عالیقدر عرضه داشت: این تازه مسلمان دلبستگی خاصی به امام حسین علیه السلام دارد و بیش از چهل سال است که در ماه محرم کمک های مالی برای احیای شعائر مقدس حسینی تقدیم می کند.


 طبقه بندی: آیت الله سید صادق شیرازی، 
ارسال توسط محمد باقر افشار
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ